PS4 Tamir

PS4 Tamir

Ps4 Tamir

Garanti kapsamı dışındaki Ps4 tamir işlemlerini firmamızda gerçekleştiriyoruz.

Yazılım ve kullanıcı hatalarının neden olduğu arızalar bazı önlemler alınarak çözümleneceği gibi bazı durumlarda cihaz parçalarında onarım ve değişim gerektirir. Orijinal parçalar kullanarak gerektiğinde değişim işlemlerini onarım ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Onarım gerektiren Ps4 arızaları aşağıdaki gibidir:

Ps4 Lens (Göz) Tamiri

CD gözüne oyun CD’sinin takılmasından sonra okuyucudan ses geldiği halde TV ekranında oyun simgesi görülmüyor ise bu arızanın iki farklı nedeni olabilir. Biri oyun CD’sinin tozlanmış veya çizilmiş olması diğeri ise lens gözünde bazı parçaların kırılmış olabileceğidir. İlk olarak oyun CD’sinin okuyucu ile temas ettiği kısım temiz bir bez yardımı silinmelidir. Aynı zamanda CD’nin çizilmiş olmadığından emin olunmalıdır. Yine de okuyucuda CD çalışır vaziyette değil ise lensin değiştirilmesi gerekir.

Ps4 HDMI Soket Tamiri

Hassas bir veri girişi olan HDMI soket kablonun yanlış takılmaya çalışılması esnasında çoğu zaman arızalanabilir. Soket içerisinde birden fazla ince tel bulunmaktadır. Sokete yapılan baskı bu ince tellerin kopmasına neden olabilir. İnce tellerden biri dahi kopsa TV ekranına görüntü gelmez. Ps4 tamir işleminde HDMI soket değişimi söz konusu ise 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde cihazın arızalanan veri girişini yenisi ve orijinali ile değiştiriyoruz.

Ps4 Mavi Işık Tamiri

Cihazların işlemcilerinin altındaki lehim toplarının birbirlerine temas etmemesi durumunda karşılaşılan bu sorun Ps4 mavi ışık sorunu olarak adlandırılır. Lehim topları kopmuş ise veya yerinden oynamış ise TV ekranına oyun görüntüsü gelmez. Böyle bir durumda işlemcinin BGA makinasının sökülmesi ve işlemcinin altına yeniden lehim toplarının monte edilmesi gerekir. Cihazın çok ısınmasından kaynaklanan bu sorun fabrika hatası da olabilir. Günümüzdeki yazılımlar artık Ps4 mavi ışık sorunu hatalarını pek vermemektedir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde onarım hizmetimizden yararlanmak için tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.

ROM Sürücüsü Tamiri

Bu sorun konsolun CD’yi okuyamaması diğer bir deyişle CD’yi içeriye almaması ile belli eder. CD ROM sürücüsünün değiştirilmesi gerekebilir. Ps4 tamir için firmamız ile irtibata geçiniz ve cihazınızda mevcut olan tüm arızaları giderelim!